Радио Милева
процвета по раскинувањето

Данијела Мартиновиќ првпат откри како е да се биде „сингл“ по 24 години врска: „Се учам да летам“

Данијела Мартиновиќ првпат откри како е да се биде „сингл“ по 24 години врска: „Се учам да летам“

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ и нејзиниот колега Петар Грашо важеа за еден од најскладните парови на хрватската јавна сцена, па како бомба одекна веста дека ставиле крај на нивната 24 годишна врска.

Набргу по раскинување, Петар започна нова врска со ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ со која очекува и дете.

Во гостувањето на емисијата „Ин Магазин“, Данијела откри детали од приватниот живот. Имено, таа откри како се чувствува кога е „сингл“ по 24 години врска.

-Многу невообичаено искуство. Се учам да летам. Слобода е збор кој многу го сакам и кој е повеќедимензионален. Мислам дека најголема чувство на слобода е внатре во нас. Јас копнеев по таа слобода. Како што вели Џибони: „Во се можам да најдам нешто убаво и да кажам добар ден“.

Раскинувањето не мора да биде крај, туку и нов почеток.

-Кога ќе погледнем во минатото, едно од најтешките искуства ми донесе ми донесе спекталурани работи за кои ни на сон не можев да ги замислам, изјави Данијела.

фото: инстаграм/данијела мартиновиќ

Останати вести од Радио Милева