Радио Милева
master delete...

Данијела го избриша Грашо од Инстаграм, ќе може ли од сеќавањата? (ФОТО)

Данијела го избриша Грашо од Инстаграм, ќе може ли од сеќавањата?  (ФОТО)

Раскинувањето на Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ по 24 години врска ја разбранува јавноста, особено откако во медиумите се појави информација дека пејачот сега е вљубен во 14 години помладата ќерка на композиторот и негов колега, Тончи Хуљиќ, убавата Хана Хуљиќ.

како на ова реагираше неговата поранешна девојка Данијела, најдобро кажува нејзиниот Инстаграм профил. Пејачката реши целосно да го „избрише“ Грашо и нивното заедничко минато, па го испрати од оваа социјална мрежа! Покрај тоа, Даниела ги избришала фотографиите кои ги имала со поранешното момче.

Кога го видел тоа Грашо и тој го направил истото. Прво ја испрати Даниела, а потоа отстрани се’ што го потсетуваше на неа. Сепак, тој задржал една фотографија, онаа на која некогаш среќната двојка позира со Северина.

Инаку, Данијела, покрај Грашо од Инстаграм ја избриша и својата ривалка Хана, како и нејзиниот татко Тончи Хуљиќ.

Остана дилемата, дали Данијела ќе може да го избрише Грашо од сеќавањата?

Фото: Инстаграм принтскрин/petar_graso_fan_page/danijelamartinovicofficial

Останати вести од Радио Милева