Радио Милева
водителски способности

Данијела Димитровска за прв пат во улога на водителка – Манекенката ги покажа долгите нозе и ги воодушеви сите (фото) 

Данијела Димитровска за прв пат во улога на водителка – Манекенката ги покажа долгите нозе и ги воодушеви сите  (фото) 

Поранешната манекенка Данијела Димитровска  дебитираше како водителка во Утринската програма на телевизија Блиц.

Имено, Данијела со својот изглед ги плени сите, а исто така  одлично се справи со се, па дури и додека во рацете држеше егзотичен влекач.

 

Психологот Александар Контиќ и нуркачот и добар познавач на морскиот свет и менаџер на Јавниот аквариум и тропикариум Бранислав Јаковљевиќ беа гости на домаќинското дуо Љубомир Булајиќ и Данијела Димитровска, а со себе ги донесоа и инсектите и влекачите од кои луѓето најмногу се плашат.

Во студиото на ТВ „Блиц“ беа донесени игуана и тарантула, а на водителката Данијела Димитровска и било видно непријатно.

 

Останати вести од Радио Милева