Радио Милева

Даниел Кајмакоски среде игротека ги собра сите погледи – ова не го направи ниту во ТЛЗП

Даниел Кајмакоски среде игротека ги собра сите погледи – ова не го направи ниту во ТЛЗП

Откако победи во музичкото шоу „Х фактор“, Даниел Кајмакоски беше миленик на публиката.

Сега повеќе е посветен на својот приватен живот. Тој и неговата сопруга Кристина претходната година станаа родители на својот прв син, засега единец, Давид.

Даниел повеќе е посветен на татковството, отколку на музиката на што му реагираат и фановите за побрзо да се активира.

Понекогаш знае на социјалните мрежи да сподели фотографија со синот или сопругата, или пак со двајцата.

Така беше и овој пат кога на Инстаграм сподели фотографија со малиот Давид, а Даниел среде игротека „застана на глава“.

Некои од неговите следачи му искоментира дека е опасен гимнастичар.

Погледнете како тато Даниел се забавува со Давид.

Gratuliere allen Vätern zum Vatertag ?‍?#happyfathersday

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Останати вести од Радио Милева