Промотер

Дани Даниела и „Тик Ток“ имаат музички мелем за вашата – „Душа боемска“ (ВИДЕО)

Дани Даниела и „Тик Ток“ имаат музички мелем за вашата – „Душа боемска“ (ВИДЕО)

Младата битолска фолк пејачка Дани Даниела заедно со својата придружна група  „Тик – Так“  деновиве промовираа нова песна и видеоспот.

Песната е насловена  „Душа боемска“, а за првпат Даниела се јавува и како текстописец на оваа песна, додека музиката и аражманот е на познатиот и докажан автор Славко Ристески.

Спотот се снимаше во Прилеп, во него учествуваа околу триесетина статисти, а го изработе ИН Продукција. Премиерата на спотот беше на сателитската ИНТВ.

Како звучи и изгледа музичкиот мелем на Дани Даниела и „Тик -Ток“ за вашата „Душа боемса“ проследете во продолжение:

Останати вести од Промотер