Радио Милева
Повторно ја освоија публиката

Дамијано од „Манескин“ има два совети за нетпреварувчите на Евровизија

Дамијано од „Манескин“ има два совети за нетпреварувчите на Евровизија

Италијанската група „Манескин“ минатата година победи на Евровизија и го донесе натпреварот во Торино.

Фронтменот Дамијано Дејвид заедно со бендот премиерно во ревојалниот дел односно додека се гласаше, ја изведе песната „Супермодел“. Ако се суди по реакцијата на публиката, оваа година ќе победеа без многу мака.

„Имам два совети за натпреварувачите. Забавувајте се и не се доближувајте премногу до масата“, изјави Дамијано Дејвид, шегувајќи се на сметка на обвинувањата дека користел кокаин затоа што премногу се доближил до масата за време на трансферот во зад сцената.

Да потсетиме, групата „Манескин“ победи минатата година во Ротердам со песната Zitti E Buoni, но ја следеше скандал дека Дам9јано корисел дрога за време на музичкиот натпревар.

фото:Инстаграм/portal damiano

Останати вести од Радио Милева