Радио Милева
идеја

Далила Драгојевиќ одлучи во што да ги вложи заработените пари од „Задруга“ – еве го нејзиниот необичен бизнис план (фото)

Далила Драгојевиќ одлучи во што да ги вложи заработените пари од „Задруга“ – еве го нејзиниот необичен бизнис план (фото)

Второпласираната задругарка Далила Драгојевиќ не може да одлучи во што да ги вложи заработените пари од учеството во петтата сезона на реалното шоу „Задруга“, а една од идеите е локал, додуша необичен.

– Отворам ресторан. На менито само : 1. Цигари, 2. Бруфени, 3. Инфузија, 4. Љубовен терапевт, 5. Дечко/Девојка што ќе теши по раскинувањето – се пошегува Далила на социјалните мрежи.

Да потсетиме, Драгојевиќ по напуштањето на имотот во Шимановци се посвети на снимање видеа за каналот Јутјуб кој своевремено го водеше со сопругот Дејан Драгојевиќ, а кој има над 103.000 следбеници и 5,4 милиони прегледи.

Освен тоа, Далила заработува и од рекламирање на својот Инстаграм профил. Меѓутоа, бидејќи нејзините трошоци се значителни, а меѓу другото вклучуваат и реновирање на куќата, многумина се прашуваатна кој начин  Драгојевиќ сето тоа ќе го  финансира.

Поранешната задругарка демантира дека ќе се врати на имотот во Шимановци, иако, според медиумите, се очекува нејзиниот влез во „Задруга 6“, но и борбата за првото место, која „тесно“ ја пропушти минатата сезона. Покрај потенцијалната главна награда, Далила очекува и значителен хонорар на неделна основа.

Драгојевиќ во минатото, во неколку наврати започна со приватни бизниси, но ниту еден од нив не постигна забележителни резултати, па им стави крај.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Далила Драгојевиќ

Останати вести од Радио Милева