Радио Милева

Дали знаевте за него – ова е братот на Даниел Кајмакоски! (фото)

Дали знаевте  за него – ова е братот на Даниел Кајмакоски! (фото)

Македонскиот победник на музичкото шоу „Х фактор“ многу ретко зборува за својот приватен живот. Дури и претходната година кога стана татко и се ожени, веста одекна како бум во јавноста и беше многу неочекувано бидејќи пејачот го крие својот приватен живот.

Денес , Даниел од големата Виена се пресели да живее во Македонија заедно со својата сопруга Кристина и синчето Давид. Пејачот од нив знае да објави по некоја фотографија и да покаже како ужива со семејството.

Die Augen sind der Spiegel unserer Seele #browneyes #greeneyes #blueeyes

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on


Но, сега се појави и фотографија со „братот“ на Кајмакоски. Имено, диџејот Гоги Димтри сподели фотографија  со пејачот и напиша  – Со мојот брат. Очигледно дека диџејот го сака Даниел како да му е брат.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева