Радио Милева
Отворено

„Далеку сум од старлета, јас имам факултет“: Сузана Манчиќ реагираше за титулата која и ја доделија

„Далеку сум од старлета, јас имам факултет“: Сузана Манчиќ реагираше за титулата која и ја доделија

Сузана Манчиќ важи за една од најубавите и најнегувани жени на јавнаta сцена во Србија, а сега открива која е тајната на убавиот изглед, како и што ги советува сите жени.

Таа реагираше и на титулата прва старлета која неодамна ја доби.

-Прво да се сака себеси и да биде спремна половина час или час да ги запостави домашните работи , семејството и децата и да си рече: „Па ова е мојот половина час, не дозволувам никој да ме чепне!“ одмор, затвори очите, соберете ги мислите, пуштете убава маска, можеби направете неколку вежби. Јас не сум некој што вежба лудо, но телото памти, тоа го правев. Секоја жена е за себе и нема посебен рецепт – изјави Сузана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)

Како што многу помлади дами ја нарекуваат старлета и се поистоветуваат со неа, Сузана имала само едно да каже:
– Сигурно не се класифицирам како старлета и тоа е навистина смешно. Мило ми е што ме повикува помладата генерација, но далеку сум од старлета, бидејќи имам многу училишта, имам факултет, многу снимени саундтракови, многу разновидност и телевизиско искуство, така што … Па, да не би била навредена, се насмеав.

Беше најпознатата „лото дама“, за нејзиниот успех се зборува и денес, а сега открива како изгледало кога ја добила поканата за таа работа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)

– Беше целосно непозната, не ни знаев што да правам, се мачев да бидам домаќинка тие 5-7 минути колку што траеше ждрепката и никој не можеше да претпостави дека ќе биде толку успешна, а беше – Приказната на Сузана открива дека на многумина им била амајлија, па додава дали некој некогаш ја честел:

– Никој, но не е важно. Имав можност да заработам многу пари, бидејќи сакам да работам и ништо не ми беше тешко.

Останати вести од Радио Милева