Радио Милева
мускулест фраер

Далеку поразличен од сензибилитетот на Грашо: Новото момче на Данијела Мартиновиќ е вистински Аполон (фото)

Далеку поразличен од сензибилитетот на Грашо: Новото момче на Данијела Мартиновиќ е вистински Аполон (фото)

Откако на почетокот на март ѝ откри на јавноста дека има ново момче, финансискиот инспектор Јосип Плавиќ, Данијела Мартиновиќ не објави ниту една фотографија со него.

Меѓутоа, со оглед на тоа што пејачката пред неколку дена ја објави книгата „Thower of the soul“, а избраникот и беше најголем поддржувач, таа направи исклучок и сподели заедничка фотографија.

Даниjелa позира насмеана со новото момче и пријателите додека го слави објавувањето на својата книга.
Јосип стои до пејачката и ја прегрнува, додека таа воодушевено гледа во камерата.

Да потсетиме, Данијела Мартиновиќ ја потврди врската со инспекторот за хрватското издание на магазинот Глорија.

– Првата средба се случи пред околу една година, кога адвокат од мое име преку Интернет поднесе пријава за кражба на идентитет. Случајот брзо беше решен, а потоа нашата приказна почна да се развива.

Се започна со непланиран телефонски повик, кој очигледно мораше да се случи.

Откако се запознавме, поминавме многу време разговарајќи и полека почнавме да забележуваме дека споделуваме исти вредности, гледишта за животот и светот околу нас, па дури и некои соништа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gloria.hr (@gloria.hr)

Дечкото на Данијела Мартиновиќ е исто така рок пејач и гитарист кој е член на групата „Изван закана“ од 1991 година.

Инаку, пејачката пред врската со Јосип Плавиќ со години беше во врска со Петар Грашо, со кој раскина во 2021 година.

фото:инстаграм принтскрин/daniloandsharon

Останати вести од Радио Милева