Радио Милева
Семејни врски

Дајана Пауновиќ откри детали од односот со синот на Жика Јакшиќ од првиот брак

Дајана Пауновиќ откри детали од односот со синот на Жика Јакшиќ од првиот брак

Постариот син на Жика Јакшиќ, Андрија Јакшиќ, со години живеел во Германија со својата мајка, но пред неколку години решил да го продолжи животот со сопругата во Србија и да се сврти кон одгледување и производство на грозје.

Делумна причина зошто го избрал овој пат е желбата да поминува повеќе време со својот татко, кој во детството не можел да посвети многу време на неговото воспитување, а има потреба и да биде со својот помлад брат Душан, кого продуцентот го има со поранешната пејачка и водителка Дајана Пауновиќ, која откри како се согласува со Андрија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAJANA (@dajana.paunovic)

– Андрија е прекрасен, млад човек, воспитан, образован, кој го обожава Душан. Сакам што се имаат, што се почитуваат и сакаат и што Душан иако е мал никогаш не го гледал Андрија како некој што не е дел од неговиот живот и покрај тоа што не живеел во Србија. Мило ми е што мојот син има брат на кој знам дека секогаш може да се потпре и дека ќе му биде потпора цел живот – ја започна својата приказна Пауновиќ и продолжи:

-Го ценам и почитувам Андрија исклучително многу, тој е брат на мојот син, но и да не, ја заслужува сета почит затоа што е квалитетна личност – заклучи таа.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева