Вистаграм
шик детаљ

Хајди Клум во кимоно на улиците на Лос Анџелес: Две илјади долари за парче облека е расфрлање со пари? (ФОТО)

Хајди Клум во кимоно на улиците на Лос Анџелес: Две илјади долари за парче облека е расфрлање со пари? (ФОТО)

Познатата манекенка од Германија, Хајди Клум, која покрај манекенството, исто така, глумеше, беше ТВ презентер, а сега успешно работи во светот на модата како дизајнер, шеташе по улиците на Лос Анџелес во облека која во исто време е целосно обична и уникатна.

Таа беше фотографирана од папараците додека пазареше и носеше светли фармерки, бела класична маичка на која ги закачи очилата, ја пушти малку брануваната коса и на сето тоа додаде златни обетки.

Сепак, 48-годишната манекенка го привлече вниманието со кимоно со долги ракави до подот, што беше целосен шик детал за нејзината едноставна облека. Ова парче е потпишано од модната куќа D&G, а неговата цена оди до над 2000 долари.

Згора на сето тоа, таа одлучи да облече затворени портокалови сандали со мала пета, како и да додаде бордо-розова торба што ја носеше преку рамото.

Како ви се допаѓа стајлингот на Хајди?