Радио Милева
Симона Попоска во нова улога:

Да посакаш да ти пее, да ти е мерак да те прегледа: „Докторке, докторке, леле шо убаа си…“ (ФОТО)

Да посакаш да ти пее, да ти е мерак да те прегледа: „Докторке, докторке, леле шо убаа си…“ (ФОТО)

Македонската поп, пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера одлично си ги „туркаше“ студиите по медицина, па така згодна охриѓанка неодамна дипломариша и стана лекар. Ама како музиката и науката никогаш немаат крај, разбирливо убавата лекарка тргна на специјализација.

Песната не ја батали, напротив, деновиве го промовираше одличниот синг „Сама“, ама и белиот мантил не го соблече.

Последната поостирана фотографија го докажува токму тоа. Во бел докторски мантил и стетоскопот околу врат, Симона покажува дека и во нејзината најверојатно, животна професија, изгледа преубаво и  секси.  „Докторке, докторке, леле шо убаа си…“ !  Токму онака како што во 90-ите пееше  Ристо Бомбата !

Што би рекле,  да посакаш да ти пее, да ти е мерак да те прегледа.. Со оглед  на коментарот на постираната фотографија, едно е сигурно: Клиниката за кардиологија доби на убавина…  А откако ќе специјализира и на квалитетен кадар!

Освен тоа, сега, ако и отидете на настап, кога ќе ја видите на сцена… и срце да ви застане од возбуда, бидете без грижа: Симона умее и со микрофонот и со стетоскопот!  Затоа земи воздух и диши длабоко!

Останати вести од Радио Милева