Радио Милева
летен пакет...

Црно минијатурно бикини врежано во нејзините облини: Младата македонска пејачка Барбара е „оган под сонцето“ (ФОТО)

Црно минијатурно бикини врежано во нејзините облини: Младата македонска пејачка Барбара е „оган под сонцето“ (ФОТО)
фото:барбара поповиќ/инсатграм/принтскрин

Пејачката Барбара Поповиќ по одличните дует изведби со Александар Тарабунов во макфестовската „Би те одбрал само тебе“ или верзиите на латино преработките на старите хитови на Роберт Билбилов: „Избриши ги ти солзите“ и „Сега јас сум на ред“,кои често се вртат на телевија, стана препознатлива во јавноста.

Атрактивната црнокоса убавица сега има нова песна и тоа отпеана на српски јазик, со наслов „Не одустајем“.

Прекрасна модерна летна балада како освежување за  жешките денови во кои можеме да се се изнагледаме фотографии разни убавици во бикини. Но, овие на младата Барбара се доволно жешки и провокативни, а сепак далеку од вулгарни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Popovic (@barbarapopovic_) on

Згодната пејачка на својот профил на Инстаграм објави неколку фотографии на кои позира во мини бикини, кое ја истакна нејзината извајана става и складните облини кои се во преден план.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Popovic (@barbarapopovic_) on

Објавите на секси Барбара добија стотици лајкови и коментари дека оваа убавица е вистински „оган под сонцето“.

Инаку, по две години на кога почетокот на коронапандемијата, Барбара Поповиќ ја објави својата песна „Мирисаш“, време беше нешто ново да слушнеме од неа, како оваа балада  која ја напиша Дарко Димитров, насловена „Не одустајем“.

Останати вести од Радио Милева