Живот и Стил

Чоколадни полнети ролатчиња: Рецепт за интересен десерт кој сигурно не сте го пробале

Чоколадни полнети ролатчиња: Рецепт за интересен десерт кој сигурно не сте го пробале

Лесно се подготвуваат и се исклучително вкусни

СОСТОЈКИ:

3 јајца
3 лажици шеќер
4 лажици брашно
3 лажици масло
1/2 прашок за пециво

Крем:

2 јајца
100 гр чоколадо
3 лажици шеќер

Чоколадно млеко:

200 мл млеко
50 гр чоколадо
100 гр кокос

Подготовка:

извор:попара.мк