Вистаграм

Чизмите во беж боја се апсолутен тренд на сезоната, а сè почесто ги гледаме и на нашите улици

Чизмите во беж боја се апсолутен тренд на сезоната, а сè почесто ги гледаме и на нашите улици

Чизмите со дебел ѓон веќе неколку сезони се апсолутен тренд во есенскиот и зимскиот период, а така е и оваа година.

Класичните црни модели се секогаш добредојдени, но оваа сезона хит чизмите доаѓаат во посветла варијанта во која со сигурност нема да поминете незабележано.

Актерката Џесика Алба и сопственичка на навистина инспиративни модни колекции, со својот неодамнешен дневен стајлинг покажа дека лежерните чизми не се популарни само во класичната црна боја. Актерката која ги цени модните парчиња кои се практични, пронашла совршен модел на гломазни чизми во убава беж, ванила нијанса.

Трендсетерките сè повеќе се ослонуваат на еден од најголемите трендови на сезоната, а иако во текот на студените месеци доминира гардеробата во потемни нијанси, оваа сезона носи безброј нови стилски можности.

Затоа, ако сакате да изгледате модерно без да се откажете од толку скапата удобност, овие чизми се совршен избор за вас.

Извор: Точка

Останати вести од Вистаграм