Радио Милева

Чиста еротика: Хали Бери на 52 години во мокра и проѕирна маичка (фото)

Чиста еротика: Хали Бери на 52 години во мокра и проѕирна маичка (фото)

Холивудската актерка Хали Бери наполни 52 години, но со изгледот без проблем може да и конкурира на двојно помлади. Таа неодамна ги воодушеви фановите кога на Инстаграм објави фотографија на која позира мокра, а облечена само по црни гаќички и бела проѕирна маичка под која и ѕиркаат градите.

-Мрзелива недела, порача Хали, а секси фотографијата предизвика доста коментари преполни со комплименти.

Lazy Sunday ✨✨

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Инаку, Хали Бери моментално е слободна откако неколку месеци беше во врска со британскиот музичар и продуцент Алекс да Кид (35). По крајот на врската објави дека завршила со љубовта и дека ужива во слободата и времето за себе.

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Актерката од врската со канадскиот модел Габриел Аубруј (41) ја има ќерката Нахлу (9), а од бракот со колегата Оливиер Мартинез (52) го доби синот Мак Роберт (4).

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on


Беше мажена и три години за поранешниот бејзбол играч Давид Јустик (51), а од 2001 до 2005 за пејачот и текстописец Ерик Бенет(51).

Останати вести од Радио Милева