Радио Милева
Доживување

„Целиот живот сонував за ова“: Од една куќа до друга – Луна Ѓогани им дојде пред врата на славните во Холивуд (фото)

„Целиот живот сонував за ова“:  Од една куќа до друга – Луна Ѓогани им дојде пред врата на славните во Холивуд (фото)

Поранешните учесници во реалното шоу Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ отпатуваа на долгопосакуваното патување во Америка, каде ги истражуваат и запознаваат сите знаменитости, но и величествените градби на Беверли Хилс.

Откако уживаа во кафето на Тајмс Сквер, популарната крстосница на светот, двајцата отидоа на обиколка на куќите на славните кои живеат во овој кварт на Лос Анџелес.

Вилата на популарната двојка Бијонсе и Џеј Зи беше прва во серијата, која од љубопитните погледи ја штити висока капија со специфични детали. Она што може да се забележи на фотографијата е дека оваа куќа има неколку соби на првиот кат, од чии тераси се гледа поглед на зеленилото.

Кога продолжиле понатаму, парот наишол на еден од имотите во сопственост на Џенифер Лопез чиј двор и куќа се заштитени со жива ограда.

Една од нејзините најомилени личности, ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, има вила со луксузен двор, куќа обоена во беж боја, со високи прозори и таа е луксуз на прв поглед.

– Цел живот сонував да го видам овој знак во живо – напишала Луна со една од објавите.

Инаку, Луна и Марко во Америка се без ќеркта Миа која ја оставија на чување кај баба Анабела.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева