Радио Милева

Цела на мама: Малата Хана го наследи талентот од Тамара, но кога ќе видите што прави….(фото)

Цела на мама: Малата Хана го наследи талентот од Тамара, но кога ќе видите што прави….(фото)

Пред две години, Тамара Тодевска на свет ја донесе преслатка Хана, а пејачката денес ужива во мајчинстовото и во нејзините “лудории“.

Пејчката е активна на социјалните мрежи и најчесто споделува фотогрфии од активносите на нејзиното мало девојче како шетаат во парк, како се игра по дома, како го рани зајакот и слично.

?❤?❤?❤?

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Меѓутоа, тие неодамнаа присуствуваа на промоцијата на ДНК, а присутна беше Тодевска заедно со Хана. Во една прилика ќерката на пејачката се фати за микрофонот и позираше како малечка ѕвезда.

Во фустанче и црвени сандали, Хана изгледаше преслатко, а ако судиме по досегашните објави на Тамара, големи се веројатностите Хана да тргне по стапките на мајка си.

Hana❤ ????

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Во една емисија, Тодевска истакна дека Хана е “немирно“ дете,  дека по дома игра, пее и се забавува, .

Инаку, пред неколку дена Тамара откри дека е бремена со своето второ дете, па Хана ќе добие братче или сестричка.

 

Останати вести од Радио Милева