Радио Милева
мистеријата-решена

Цел свет го чекаше ова: Саманта конечно призна зошто го одби продолжението на „Сексот и градот“ (ФОТО)

Цел свет го чекаше ова: Саманта конечно призна зошто го одби продолжението на „Сексот и градот“ (ФОТО)

Актерката Ким Катрал, која се прослави со улогата на Саманта во хит серијата „Сексот и градот“, ги потврди претходните наводи дека не и се допаѓа заплетот на планираниот трет филм за Њујорчанките.

Ким долго време одбиваше да зборува за причините поради кои повеќе не е дел од познатата серија и филмски продолженија. Иако често се шпекулираше за нејзината врска со Сара Џесика Паркер, која ја игра Кери во серијата, Катрал секогаш се воздржуваше од одговарање на вакви прашања.

Пред да го види светлото на денот продолжението „And Just Like That“, Ким едноставно изјави дека не сака да биде дел од новите епизоди бидејќи знае „кога е доста“.

Се пишуваше многу  за дополнителни причини зошто славната Саманта нема да се појави во продолжението, а една од нив беше поврзана со заплетот. Како што тогаш објавија некои медиуми, една од приказните требало да се занимава со непријатна ситуација кога 14-годишниот син на Миранда и испратил на Саманта експлицитни фотографии од целиот орган.

Ким сега за прв пат ги коментираше овие наводи.

„Тоа е потресно“, изјави актерката во интервју за „Variety“ и делумно потврди дека приказната е вистинита.

Наместо тоа, самата Катрал смислила алтернативна верзија на сценариото, во која ја губи својата компанија за односи со јавноста, која ја сметала за подобар заговор.

Актерката рече дека нејзината идеја за убедлив заговор би била дека Саманта мора да ја продаде својата компанија на „некој човек облечен во дуксер,  тоа е дилемата што таа  ја има“.

„Тоа е заплет, наместо малолетно момче“, рече Ким, која на крајот ја одби улогата.

Фото: Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева