Живот и Стил

Цел град: Запознајте го најлуксузниот и најголемиот крузер на светот! (ВИДЕО)

Цел град: Запознајте го најлуксузниот и најголемиот крузер на светот! (ВИДЕО)

Во новиот крузер на компанијата  Royal Caribbean „Symphony of the Seas“, семејствата со деца ќе можат да резервираат некои од апартманите во кои од спалната соба до дневната ќе се спушта со тобоган.

Целото ова ќе биде достапно од април следната година.

Тогаш „Symphony of the Seas“ ќе ја преземе титулата од „Harmony of the seas“, како најголем крузер на светот.

Овој брод прима 5,500 патници во 2774 кабини и тежи 23,000 GT. Ќе има тобоган со 10 ката и „Болнички бар“ во кој пијалаци ќе служи роботска рака.

извор:кајгана.мк