Радио Милева
На среќата и нема крај

„Цел ден се молев за тебе“: Пејачот кој се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ стана татко, а еве ја и првата фотографија од мајката и бебето (фото)

„Цел ден се молев за тебе“: Пејачот кој се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ стана татко, а еве ја и првата фотографија од мајката и бебето (фото)
фото:инстаграм/слоба васиќ

Пејачот Слоба Васиќ, кој се прослави со учеството во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, стана татко за прв пат.

Неговата избраничка Лела и тој добија девојче, а сега пејачот ја сподели среќната вест со своите следбеници на Инстаграм.

Тој напиша емотивна порака, заедно со фотографија од неговата сопруга која ја држи ќерка си во рацете.

– Пред неколку часа станав татко на една убава девојка! Пред да продолжам, морам да му се заблагодарам на мојот храбар ангел кој докажа што е силата на мајката, силата и секако волјата што побрзо да го земе своето дете во раце !!! Мојот борец како и секогаш! Ви благодарам мое сонце за ова! Ви благодарам за нашиот ангел! Ќeрерко моја, добредојдени сме и едвај чекам да те земам во раце! Се молев цел ден само за тебе и твојата мајка и му благодарам на Бога сè е во ред! Те чекам дома за да можеш јас и мама малку да се извиниме и да се запознаеме, бидејќи од денес ќе бидеме најдоброто семејство на светот! Јас секогаш ќе бидам твоја поддршка, твоја сила ако не успееш, ќе бидам твоја поддршка и заштитник засекогаш! Се колнам во Бога, твојот најдобар татко!Ве сакам драги мои девојки и едвај чекам! – напиша Слоба, а следуваа честитки.

Останати вести од Радио Милева