Радио Милева
ја расположи и изнасмеа

Цеца внукот ја доведе до солзи: Пејачката не можеше да престане да се смее (ФОТО)

Цеца внукот ја доведе до солзи: Пејачката не можеше да престане да се смее (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ го поминува секој слободен момент со својот внук Жељко и ужива во тоа, а на социјалните мрежи, особено на Инстаграм често им покажува на своите следбеници што прават и како се забавуваат и чуваат.

Овој пат, Цеца го фотографираше малиот Жељко како ручка. Малечкиот јаде спанаќ, појаснила пејачката.

Кога јас јадам, јадат и очињата, јаде и носето, устата… Запчиња немам… Зашто Попај морнарот сум јаааас!“ – се пошегувала со својот внук Цеца, која кога видела колку е измачкан и извалкан од храната по целото лице, не можела да престане слатко да се смее. 

Веднаш следела лавина од позитивни коментари, имајќи предвид дека многумина, како баба Цеца, ова ги насмеа, но и ги допре, потсетувајќи ги на некои нивни слични ситуации со најсаканите и најмилите.

Останати вести од Радио Милева