Радио Милева

Цеца слави 30 години кариера, а ова е нејзината најголема желба…

Цеца слави 30 години кариера, а ова е нејзината најголема желба…

Светлана Цеца Ражнатовиќ проговори на темата за големиот концерт на Ушче и откри какви и се плановите.

Не крие дека голема желба е и е да го одржи големиот белградски концерт, но сепак постои една услов.

-Тоа условува албум, имам голема желба да направам концерт на Ушче, да прославам 30 години кариера и тоа да биде една огромна балканска журка на која јас ја навикнав својата публика кога се големите концерти во прашање. Ако успеам да го комплетирам и бидам задоволна, ако не тогаш ќе пролонгираме до 2019 година, вели Цеца во емисијата „Гламур“.

Останати вести од Радио Милева