Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ е „виновна“ што Рада Манојловиќ не снима песни, еве што вели пејачката за тоа…

Цеца Ражнатовиќ е „виновна“ што Рада Манојловиќ не снима песни, еве што вели пејачката за тоа…
фото:принтскрин/инстаграм/еспресо.рс

Пејачката Рада Манојловиќ ги поминува празниците работно, додека реши да се посвети повеќе на себе во 2020 година, одморајќи се , но сепак снимајќи нови песни.

Сепак, таа не брза затоа што не сака да објавува нови песни секој месец, како што прават некои нејзини колеги, но сака квалитетни песни во нејзината дискографија. Пример за тоа е нејзината колешка Цеца Ражнатовиќ.

фото:рада манојловиќ/инстаграм

– Прашајте ја Цеца, мислам, зошто не снима пет години (се смее)? Бидејќи добрите пејачи и оние што сакаат да траат и да остават нешто зад себе, ги чекаат вистинските песни. Отсекогаш сум се водела од фактот дека квалитетот е важен, а не квантитетот – рече Рада во шоуто „Премиера“.

Останати вести од Радио Милева