Радио Милева
замена

Цеца или Јеца: Марија Шерифовиќ ги спореди Ражнатовиќ и Карлеуша – еве со која е поблиска

Цеца или Јеца: Марија Шерифовиќ ги спореди Ражнатовиќ и Карлеуша – еве со која е поблиска

Марија Шерифовиќ искрено проговори за односот со Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ и откри со која е поблиска.

Имено, откако Јелена Карлеуша ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, Цеца Ражнатовиќ од септември е нов член во жирито. Марија досега не сакаше да открие со која е поблиска, Јеца или Цеца.

На прашањето која е нејзина „шолја чај“, Марија одговори:

-Се работи за две потполно различни личности. Можеби Јелена ми е поблиска во смисла на времето кое го поминавме заедно, глупостите кои ги правевме. Цеца е потполно различна жена, смирена, има свој начин на функционирање, свој хумор.

-Потполно е нормално и публиката така да реагира на промената, на некој му е супер, на некој не. Што се однесува до мене, неблагодарно е да коментирам, сега сум во жирито со Цеца, уште колку години ќе биде –  не знам, не сакам да навлегувам во конфликти бидејќи не чувствувам таква потреба, вели Марија и додава:

-Цеца е новиот член на жирито, гледаноста доволно покажува, така да тоа е еден фер и рационален одговор, изјави Шерифовиќ.

фото: Инстаграм/serifovic

 

Останати вести од Радио Милева