Радио Милева

Цеца и приреди роденденско изнанедување на Анастасија, а таа не ни насетуваше што ја чека дома (видео)

Цеца и приреди роденденско изнанедување на Анастасија, а таа не ни насетуваше што ја чека дома (видео)
фото:принтскрин/инсатграм

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 22 роденден. Таа одлучи да го помине роденденот скромно и во кругот на нејзините пријатели со торта и пијалок.

Сепак, сите се прашуваа како е тоа нејзината мајка, позната пејачка Цеца Ражнатовиќ ја оставија ќерка си без роденденска забава, што е своевидна традиција.

Сепак, Анастасија не се надеваше дека нејзината мајка ќе ја изненади. Имено, откако се вратила дома, и влезе во дневната соба каде нејзините пријатели и семејство ја дочекааа во затемнета просторија.

Кога влезе, сите гласно кажаа „Среќен роденден!“.

фото:принтскрин/инстаграм

Анастасија беше изненадена и од раскошната роденденска торта.Таа беше облечена во розови тренерки, тотално неподготвена за прослава како оваа.

Останати вести од Радио Милева