Радио Милева
нестабилен или казанова?

Бурниот љубовен живот на Дарко Лазиќ: Бившата жена наводно ја изневерил со позната пејачка која му е кума, а еве кои популарни девојки се на неговиот список (ФОТО)

Бурниот љубовен живот на Дарко Лазиќ: Бившата жена наводно ја изневерил со позната пејачка која му е кума, а еве кои популарни девојки се на неговиот список (ФОТО)

Откако раскина со својата свршеница Марина Гагиќ, со која го имаат синот Алексеј, пејачот Дарко Лазиќ најде нова девојка, неговата колешка Барбара Бобак, со која во моментов ужива во Цирих.
Дарко важи за голем заводник, а како што вели, дури и кога имал значително прекумерна тежина, понежниот пол не можел да му одолее. „Сакаме мечиња“, му велеле тогаш девојките, за што зборуваше еднаш и јавно.

Од бринета со сини очи која му била прва љубов, до инсинуациите дека бил со неговата кума Андреана Чекиќ … Списокот на популарни фолк девојки, како што велат, е долг.
На самиот почеток на својата кариера, Дарко беше лудо заљeубен во анонимна девојка.

Медиумите претходно пишуваа дека Дарко во тоа време „го изгубил умот“ поради неа, сепак, нивната врска не траела, а причината за нивната разделба била љубомората.

Наводно, девојчето не можело да ја поднесе популарноста на Дарко и постојаното присуство на жени кои го прогонувале секој ден, па ставила крај на нивната врска.
Пејачот потоа влегол во врска со неговата поранешна сопруга Ана Севиќ, со која ја има ќерката Лорена, но, нивниот брак се распадна по четири години.

На естрадата кружеа приказни дека венчаната кума на Дарко Лазиќ и Ана Севиќ, познатата пејачка Андреана Чекиќ, имала авантура со Дарко. Но, таа го негираше тоа.

„Господе. Еве, напишете дека сега се прекрстив“ – ќе рече Андреана тогаш и ќе додаде:

„Изјавив уште претходно за еден медиум, каде беше напишано дека сме имале нешто заедно во тоалетот на едно кафуле, дека нас двајцата не може да не собере во еден тоалет заедно. Тоа навистина е глупост. Не вреди да се коментира. Само треба да се шегувам кога некој ќе ме праша за тоа. Смешно ми е!“ – раскажуваше бившата кума на Лазиќ.


Среќата по разводот, Дарко се обиде да ја најде, како што беше напишано во тоа време, во прегратката на хрватската пејачка Оливера Матијевиќ, но оваа романса не траеше долго. На Марина и дојде редот  по Оливера, која беше до него кога Лазиќ минуваше низ најтешкиот период, кога се бореше за живот по страшната сообраќајна несреќа во октомври 2019 година. Во тој момент, Марина веќе беше бремена и во утробата го носеше нивниот син Алексеј.


Иако пејачот потоа како да се смири и на оваа врска неодамна и дојде крај. И на Дарко не му требаше долго да најде нова девојка, па сега тој е со пејачката Барбара Бобак, која се појави на натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“.

Фото: Инстаграм принтскрин/darkolazicofficial

Останати вести од Радио Милева