Радио Милева

Бурак и сопругата направија нешто импресивно и тоа за нејзиниот 32-ри роденден – еве ги деталите

Бурак и сопругата направија нешто импресивно и тоа за нејзиниот 32-ри роденден – еве ги деталите

Познатата турска актерска двојка Фахрие Евџан и Бурак Озчивит, деновиве донираа 3000 вакцини за децата на УНИЦЕФ и тоа по повод 32-от роденден на актерката.

Со ваквата донација тие се обидеа да спасат многу детски животи, а овој момент го доживеаја како многу емотивен.

Од друга страна Бурак на својата сакана и приреди изненадување со тоа што прославата за роденденот ја организираше на јахта, каде ги повика другарките на Фахрие.


Со ова покажа дена не само во сериите, туку и во приватноста е хуман и романтичен човек.

..amity.. ?

A post shared by Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf) on

Останати вести од Радио Милева