Радио Милева

Бурак и Фахрие станаа родители: Најпосакуваната турска двојка доби син, а еве кое име го одбраа за бебето

Бурак и Фахрие станаа родители: Најпосакуваната турска двојка доби син, а еве кое име го одбраа за бебето
фото: профимедиа

Турските медиуми пренесуваат дека еден од најпопуларните турски актери, Бурак Озчивит и неговата сопруга Фахрие Евџан, вчера стaнаа родители.

Фахрие или позната како „Неџла“ од „Кога лисјата паѓаат“ се породила вчера во 13 и 30 часот, а на свет донела момче кое ќе се вика Каран.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Burak Özçivit (@burakozcivit) дана

Како што пренесуваат медиумите, Фахрие се породила во туркска болница, а Бурак присуствувал на породувањето.

Каран е тежок 3.670 грама, а долг 52 сатиметри. Актерката се породила порано од предвидениот термин кој бил на 20 април.

Останати вести од Радио Милева