Радио Милева
Провокација во низа

Бујните гради на Ирена Спасовска повторно во фокус (фото)

Бујните гради на Ирена Спасовска повторно во фокус (фото)
фото:ирена спасовска/фејсбук/KAROLINA DI PHOTOGRAPHY

Поради коронавирусот и мерките за забрана за музички настапи, како и останатите музички уметници, и кариерата на пејачката Ирена Спасовска е ставена на пауза до некои подобри времиња.

Но Ирена во вакви околности и тоа како има слободно време за себе, но и за провокација пред очите на публиката на социјалните мрежи.

фото:ирена спасовска/инстаграм

На Спасовска и стана ептен комфорно и задоволство да позира пред фото-објективот, па веќе и да не и треба причина за да направи некоја нова фотосесија.

Новите профокативни фотографии редовно осамнуваат на нејзиниот профил, па преку нив како да си ги полни батериите и си прави она што и е убаво на душата.

фото:ирена спасовска/фејсбук/KAROLINA DI PHOTOGRAPHY

Редовна е во салоните за убавина, теретана, познати скопски ресторани, рекламира производи за подобар имунитет и здравје… А за тоа да му се понуди на народот треба и самиот да изгледаш така.

Ако фотографиите раскажуваат, тогаш на фолкерката животот и цути во сите бои, па оваа музичка пауза изгледа  и беше добредојдена.

фото:ирена спасовска/фејсбук/KAROLINA DI PHOTOGRAPHY

А кога се’ ќе се врати во нормала, тогаш воздудата, задоволството и ќефот од сработеното- уште поголеми.

Останати вести од Радио Милева