Радио Милева
Апсолутна позитива

Бујна и расцутена: Ирена Спасовска не пее поради короната ама затоа „чести“ со топлес еротика (фото)

Бујна и расцутена: Ирена Спасовска не пее поради короната ама затоа „чести“ со топлес еротика (фото)
фото:ирена спасовска/фејсбук/ Karolina Di Photography

Фолкерката Ирена Спасовска со полни гради ужива во животот и сопствената слобода користејќи го секој миг да се посвети на себе.

Бидејќи е на домашната музичка сцена уште од далечната 1989 година, Иренче добро знае дека на естрадата освен добра песна, потребна е и провокација. Бидејќи поради коронавирусот и мерките за забрана за музички настапи, Ирена и тоа како има слободно време за себе, но и за провокација пред очите на публиката на социјалните мрежи.

фото:ирена спасовска/фејсбук/ Karolina Di Photography

Најчесто кога и се случува нешто ново, таа знае да изненади со некоја ултра секси фотосесија, а сега причина беше тоа што нема настапи, па да си биде активна и коментирана предку социјалните мрежи.

Таа објави фотосесија на која позира топлес, додека бујните бради ги покри со прекрасни жолти цветови. Зад објективот намеше фотограф од машки пол, туку дама, па веруваме дека фотосесијата била дополнително поопуштена.

фото:ирена спасовска/фејсбук/ Karolina Di Photography

„Среќата е пат, а не судбина. Работи како да не ти требаат пари, сакај како никој да не те повредил, танцувај како кога никој не те гледа“, напиша Спасовска во описот на фотографијата.

Оваа девиза очигледно стана мото на пејачка кое ја држи во апсолутна позитива.

Останати вести од Радио Милева