Радио Милева
провокација за промоција

Бугарската пејачка разголена праша како да ја наслови новата песна: Алисија е „Најлошата“? (ФОТО+ВИДЕО)

Бугарската пејачка разголена праша како да ја наслови новата песна: Алисија е „Најлошата“? (ФОТО+ВИДЕО)

Бугарската пејачка Алисија избра најлесен начин да ја промовира песната што ја објави пред неколку часа. Таа се појави од када и на фотографиите изгледа како да е гола, иако носи минијатурен костим за капење.

Пејачката очигледно е опседната го предизвика интересот на обожавателите на најлесен и најкористен начин – со голотија. Поранешната на фудбалската ѕвезда  Валери Божинов на Инстаграм објави дека се двоуми како да ја именува песната.

Таа се двоуми меѓу три наслови: „Туѓа долна облека“, „Најлошата“ или „Етикета на гревот“ и ги праша нејзините обожаватели: „Сакавте поп-фолк песна од мене и ќе ја имате оваа недела. Јас се двоумам околу насловот. Ајде да го избереме заедно“ – сподели Алисија, која ги објави и трите наслови, меѓу кои се размислува. На крајот се покажа дека песната ќе се вика „Најлошата“.

Бринетата, која не се замара со настапите, има стабилно финансиско рамо и може да си дозволи да се разгали себеси, поради бизнисменот Симеон Филипов, кој се занимава со недвижен имот и со години важи за еден од најпосакуваните ергени во Софија, иако ретко се појавува во јавноста.

Двајцата се заедно веќе неколку години, а бизнисменот е многу заљубен, па дури и неодамна ја почести пејачката со нов автомобил.

Извор: HotNews.bg
Фото: Инстаграм принтскрин/alisiaofficial_

Останати вести од Радио Милева