Радио Милева
драстично поинаква

Бугарската фолк ѕвезда Марија направи храбра промена! (ФОТО)

Бугарската фолк ѕвезда Марија направи храбра промена! (ФОТО)

Бугарската фолк пејачка Марија ненајавено влезе во фризерскиот салон и побара  промена на нејзината фризура, на изненадување своите обожаватели.

Оттаму фолк дивата излезе  со значително пократка коса, па својот нов изглед го постираше на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук.

Нејзината долга црна „грива“, покрај бујните атрибути се разбира, беше еден од главните адути во изгледот на пејачката.

На новата фризура и недостасуваат најмалку 20 см должина. Сега косата доаѓа едвај и доаѓа до вратот, за разлика од порано, кога со нејзината должина Марија речиси можеше да си ги покрие градите.

Нејзините обожаватели ги поврзуваат промените на фолк мињончето со новата љубов во животот, за кое се тврди дека е заплеткана во мрежата на  постар бизнисмен кој заработува пари и дома во Велика Британија.

Извор: Новини.бг

Фото: Фејсбук

Останати вести од Радио Милева