Радио Милева
И „легна“ програмата...

Бубе Јаневска се испружи пред камери: Водителката во хоризонтала… (ФОТО)

Бубе Јаневска се испружи пред камери: Водителката во хоризонтала… (ФОТО)

Водителката на Канал 5, убавата и Љубица Бубе Јаневска, секојдневно ја гледаме на ТВ екраните со различни теми, во различни изданија… И содржински, ама и модни! Секогаш убаво стокмена, дотерана, променета во различна гардероба, водителката делува отмено, елегантно, модерно…

Се разбира гардеробата ја обезбедуваат спонзорите за убавата водителка секој ден да биде различно облечена, а таа на себесвојствен и соодветен начин знае да им возврати со реклама.

Покрај сценографијата, среде студио, крај масата, до фотелјата…

Бубе секој ден во различна поза на фотографија.

Се до последната на која водителката се испружи пред камери. Во „совршена сива комбинација за прекрасно чувство на секоја жена полна со самодоверба“… како Бубе Јаневска. Водителката испружена во хоризонтала, колку и да е фотелјата мала!

И после некој нека каже дека Бубе Јаневска помалку  „и лежи“ утринската програма од презентирањето вести?!

Останати вести од Радио Милева