Радио Милева

Брзо ја заборави Ана: Дарко Лазиќ прозборe за новата девојка и најави свадба

Брзо ја заборави Ана: Дарко Лазиќ прозборe за новата девојка и најави свадба

Популарниот пејач Дарко Лазиќ дефинитивно стави крај на бракот со Ана Севиќ, но не ја исклучува можноста повторно да заплива во брачните води.

Дарко Лазиќ со насмевка на лицето пристигна на роденденот кај својот пријател и пејачот Радиша Трајковиќ Џани.  Пред екипата на порталот „Блиц“, Дарко отрки дека има нова девојка.

„Имам девојка и среќен сум. Ана и јас долго време не сме заедно. Мислам дека и таа има дечко, секој крена по својот пат. Зарем не се познава дека сум среќен?, изјави Лазиќ.

Имено, Ана и Дарко се разведоа на почетокот на годината, а заедно ја имаат и ќерката Лорена.

Деновиве во медиумите се шпекулира дека и Ана Севиќ има нов дечко, меѓутоа таа демантираше велејќи дека не секој маж кој ќе и се приближи е нејзино момче.

фото: принтскрин/блиц/клип

Останати вести од Радио Милева