Радио Милева
Мистик

Брутално добар костим: Шок трансформацијата на Ким Кардашијан ги надмина сите (видео)

Брутално добар костим: Шок трансформацијата на Ким Кардашијан ги надмина сите (видео)

Ким Кардашијан изгледаше непрепознатливо во костимот што го избра за „Ноќта на вештерките“.

Оваа година таа реши да се маскира во мутантот Мистик од франшизата „Икс-мен“, кој го играат Ребека Ромијн и Џенифер Лоренс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

Таа облече комбинезон припиен до кожата, го обои лицето и телото со сина боја, стави контактни леќи и црвена перика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

Очекувано, нејзините следбеници на Инстаграм беа воодушевени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

“Не можам да замислам колку напорно требаше да работиш за да изгледаш совршено во овој костим. Ме потсети на времето кога се изгладнуваше за да влезеш во фустанот на Мерлин Монро. Секогаш даваш се од себе”, е еден од коментарите.

фото:Instagram

Останати вести од Радио Милева