Радио Милева
Стигнаа до суд

Брутална војна меѓу свекорот и снаата: Николина Пишек го изгуби сопругот, но неговиот татко не ја остава раат – решил да ја тужи!

Брутална војна меѓу свекорот и снаата: Николина Пишек го изгуби сопругот, но неговиот татко не ја остава раат – решил да ја тужи!

Конфликтот меѓу Миша Гроф и неговата снаа,водителката Николина Пишек, вдовицата на покојниот Видоје Ристовиќ, сигурно ќе има судски епилог.

Откако Николина Пишек најави дека ќе го тужи Гроф поради неговите остри изјави, на кои таа беше цел, ќе следи контратужба, дознава Република.рс

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

– Гроф е веќе кај адвокат. Ангажирал позната канцеларија, се консултирал за се’, ги добил сите потребни информации. Нема сомнеж дека се ќе заврши на суд, бидејќи тие секако ќе поднесат противтужба – вели изворот.

Пишек најави и дека ќе го тужи Ристовиќ, велејќи дека „вистината на крајот ќе излезе на виделина“.

– Моите адвокати ќе контактираат со сите наскоро, и со докази, за разлика од почесниот Гроф. Затворот би бил рај за мене и полесно ќе го поднесам во споредба со она што го доживувам од свекор ми последниве недели. Не можам ни да напишам што би направил Видоје кога би ги видел постапките на татко му. Но вистината на крајот ќе излезе на виделина и се ќе се знае – изјавила вдовицата на Видој.

Да потсетиме, Гроф е за Ало.рс неодамна откри непознати детали од брачниот живот на Пишек и Ристовиќ, а потоа шокираше кога ја обвини снаата за смртта на синот, кој впрочем почина на стол за масажа.

Останати вести од Радио Милева