Радио Милева
неодговорна...

Бритни Спирс злоставувала кучиња?

Бритни Спирс злоставувала кучиња?
фото: Профимедиа

Поп -sвездата повторно се најде во центарот на скандал, но овој пат поради наводно занемарување на животните.

Некогаш една од најуспешните пејачки, денес се „поранешна“ поп икона Бритни Спирс ги преживува најтешките денови од животот. Иако пред неколку дена ја прослави слободата бидејќи нејзиниот татко Џејми Спирс се повлече од позицијата старател, русокосата sвезда повторно се најде во центарот на скандалот.

Имено, негувателката ја пријавила пејачката за занемарување миленичињата, кои, судејќи според нејзината изјава, се тешко болни. Открила дека кучињата живеат во лоши услови, оставени без вода и храна со часови…

„Едно од нејзините кучиња има сериозни проблеми со варењето на храната и двете кучиња мораа да се хранат со посебен вид храна поради лошата здравствена состојба. Куќната помошничка се загрижи откако виде дека на кучињата им се даваат остатоци од ручек, што доведе до сериозно боледување, особено она кое веќе имаше сериозни проблеми “, рекол извор за ТМЗ.

Куќната помошничка ги однела кучињата на ветеринар, а кога пејачката видела дека кучињата не се во заедничкиот дом, пишуваат странските медиуми, таа се посомневала дека нејзиниот татко бил вмешан во скандалот. Откако куќната помошничка одбила да ги врати кучињата кај пејачката бидејќи ги нашла во лоша состојба, Спирс ја повредила раката и целиот случај го пријавила во полиција. По две недели, кучињата и биле вратени, а споменатата жена добила отказ.

Останати вести од Радио Милева