Радио Милева
реши да проговори

Бритни Спирс оди на суд – првпат ќе сведочи против татко и

Бритни Спирс оди на суд – првпат ќе сведочи против татко и
фото: Принтскрин/инстаграм

Пејачката Бритни Спирс реши на суд да зборува за нејзиниот татко, кој има старателство над неа.

Бритни ќе го даде своето сведочење пред судот за нејзиниот татко, кој според одлуката на судот и експертите, има контрола над нејзиниот живот веќе 13 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Нејзиното сослушување предизвика големо внимание кај обожавателите кои некогаш ја започнаа кампањата „Слободна Бритни“ затоа што мислеа дека и се заканува нејзиниот татко Џејсми.

Холивудската ѕвезда досега не сведочеше на оваа тема, но нејзиниот адвокат ја застапуваше пред судот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Сепак, адвокатот сега инсистираше таа лично да им ја каже својата страна на приказната пред институциите.

Денес (23.06.2021) Бритни првпат ќе се обрати на суд на нејзиниот татко за легалното старателство. Денешното сослушување на пејачката е всушност нејзиното прво обраќање до судот од почетокот на битката со татко ѝ.

Останати вести од Радио Милева