Радио Милева
задоцнета реакција

Бритни Спирс ја „нападна“ Алиша Милано и ја обвини за „малтретирање“ (фото)

Бритни Спирс ја „нападна“  Алиша Милано и ја обвини за „малтретирање“ (фото)

Неколку дена по враќањето на Инстаграм, Бритни Спирс ја „нападна“ Алиса Милано, откако актерката јавно изрази загриженост за нејзината состојба. Се започна минатиот декември, кога Милано реагираше на едно од бизарните видеа на пејачката, пишувајќи на Твитер:

„Ве молам, некој да ја провери Бритни Спирс“.

 

Но,  Бритни дури сега реагираше на нејзината објава, па напиша: 

 

„Ме растажува кога гледам коментари на некој кој не ме познава. Ова дефинитивно изгледа како форма на малтретирање“, напиша Бритни на својата приказна на Инстаграм, споделувајќи го твитот на актерката.

„Дами, треба да се бодриме едни со други, а не да се навредуваме“, додаде Бритни.

Инаку пејачката неодамна имаше проверка од полицијата, откако обожавателите изразија загриженост за неа.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Твитер

Останати вести од Радио Милева