Радио Милева
топлес протест?

Бритни Спиерс – топлес: Поп иконата со жешки кадри (ФОТО+ВИДЕО)

Бритни Спиерс – топлес: Поп иконата со жешки кадри (ФОТО+ВИДЕО)

Поп иконата Бритни Спирс ги разбранува духовите на социјалните мрежи со жешки снимки.

Шармантната русокоса објави фотографии и видеоклипче на кои е топлес, покривајќи ги градите и брадавиците со со рацете.

За неколку часа, фотографиите собраа милиони лајкови и илјадници коментари.

Во меѓувреме, пејачката се посвети на судската битка против нејзиниот татко, а поради тој случај до американскиот Претставнички дом беше поднесен предлог закон за запирање на злоупотребата на правата на старателство, пренесува Гардијан.

Според Бритни, нејзиниот татко ги злоупотребил нејзините права на старателство и строго и  ја ограничил нејзината слобода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Оттаму и дилемата: Дали тоа беше поводот за ови е „слободни пози“ на поп ѕвездата, како своевиден топлес- протест на Бритни?

Фото: Инстаграм принтскрин/britneyspears

Останати вести од Радио Милева