Радио Милева
ја доживува како ќерка

Брена за првпат проговори за емотивниот момент од концертот на Прија: „Што се’ го чека тоа мое дете, затоа мајките плачат“ (видео)

Брена за првпат проговори за емотивниот момент од концертот на Прија: „Што се’ го чека тоа мое дете, затоа мајките плачат“ (видео)

Музичката ѕвезда Лепа Брена за првпат допре до солзи и емоции на концертот на Александра Пријовиќ.
Имено, таа истакна дека има две причини за солзите.

– Постојат две причини зошто мајките плачат. Првата е дека секоја мајка е среќна што нејзината ќерка се омажи и што сега влегува во нова, многу убава фаза од животот. Друга причина зошто мајките плачат е кога размислувам што го чека моето дете, веднаш плачам, затоа плачев на концертот. Тоа е многу емотивна приказна за мене и Александра и Филип работеа на неа навистина долго време. Таа е голем борец, топла, нежна жена и кога размислував што ќе доживее и колку успехот може да ги иритира луѓето, а јас го поминав сето тоа, можев да и дадам совет. Кај нас нема голем број на луѓе кои постигнале голем успех и нема многу луѓе кои можат да издржат 30 години – изјави Лепа Брена.
Брена откри и што си посака за роденден.

– Си посакав да биде вака и последно, човек да се чувствува добро, да си во добра форма, децата да напредуваат и растат, да имаме што повеќе внуци, Александра да одржи два милиони концерти и ги нервира се повеќе и повеќе – рече таа за Гранд.

Пејачката потоа се навраќаше на нејзината возраст.

– Мислам дека влегов во најубавата возраст и дека после толку години навистина уживам, работата е добра, нормална, среќни сме, нашите деца пораснаа – додаде Лепа Брена за „Гранд“.

фото: јутјуб принтскрин

Останати вести од Радио Милева