Радио Милева
специјално место

Брена се заблагодари за пречекот на Тиквешкиот гроздобер, а овој струмичанец имаше посебна улога најблизу до неа (фото)

Брена се заблагодари за пречекот на Тиквешкиот гроздобер, а овој струмичанец имаше посебна улога најблизу до неа (фото)

Еден ден по големиот концерт на големата балканска музичка ѕвезда Лепа Брена на Тиквешкиот гроздобер во Кавадарци, пејачката доби потреба да и се заблагодари на македонската публика.

Брена на својот Инстаграм објави фотографии и видеа од настапот пред бројната публика, а имаше една јасна порака:

„Ви благодарам за љубовта“- им порача Брена на сите кои дојдоа да ја гледаат и слушаат, а ги имаше од цела Македонија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Еден Македонец имаше посебна чест и привилегија да ја добие довербата на Брена за да ја стилизира за големиот концерт.

Познатиот струмички стилист Марјан Петров беше човекот најблизу до Брена која му даде одврзани раце да ја стилизира.

Откако ја средија фризурата и шминката, Марјан имаше задача и да и направи неколку фотки на Брена кои таа ги објави на својот профил на Инстаграм.

-Eдна и единствена, ѕвезда Југословенска! Честа е повеќе од огромна, од се срце ти благодарам за довербата!- се пофали Марјан за сработеното и тоа што изборот да ја стилизира бил токму тој.

Инаку, работата на струмичкиот стилист досега ја пофалиле повеќе балкански, па и светски ѕвезди на што тој е осеобено горд. Меѓу нив беа: Јелена Томашевиќ, Џејла Рамовиќ, големата оперска дива Ана Нетребко и многу други домашни и регионални имиња.

фото:Инстаграм принтскрин/Лепа Брена/Марјан Петров принтскрин

Останати вести од Радио Милева