Радио Милева
нема криза за нив

Брена и Бобо полни како брод: „Имаме инвестиција од 50 милион евра“

Брена и Бобо полни како брод: „Имаме инвестиција од 50 милион евра“
фото: е сток

Поранешниот тенисер и сорпуг на Лепа Брена, Боба Живојиновиќ во емисијата „Шта сам теби и ко сам себи“ проговори за бизнис планови.

Тој зборуваше за тенисот, за своите бизниси, за бракот со Лепа Брена.

фото: инстаграм

„Мислам дека се остварив како тенисер, сопруг, како родител и тоа ми потполно доволно. Она кога се шегуваме „сопругот на Лепа Брена“, кој стој зад тоа, стои човек со име, презиме, финасии, образование, работа…И ние сме семејство. Моите пријатели знаат за што зборувам. Се што работев, работев по интуиција и со сопствени пари. Јас го формирав „Гранд“ за две недели“, изјави Боба.

фото: принтскрин/јутуб

Тој додаде дека работи и на инвестција од 50 милиони евра.

„Имаме неколку сериозни проекти. Имаме инвестиција на Златибор, инвестиција речиси од 50 милиони евра. Сега започнувам со инвестиција и во Мајами“, изјави Живојиновиќ.

Инаку, Боба не сака да се експонира премногу јавно, но тој стои зад секој организиран концерт на Лепа Брена.

Останати вести од Радио Милева