Радио Милева
пробна одлука?

Бред Пит по пет години ја победи Анџелина Џоли на суд и добија заедничко старателство над децата

Бред Пит по пет години ја победи Анџелина Џоли на суд и добија заедничко старателство над децата
фото: профимедиа/ рас србија

По долга судска борба, Бред Пит доби заедничко старателство на децата со Анџелина Џоли.

Актерот речиси пет години се бори по судски пат да добие старателство над своите шест деца.

„Толку многу му олесна. Негова единствена желба е да поминува повеќе време со нив“ вели избор за „Page Six“.

Џоли и Пит се родители на шест деца: Медокс, Пакс, Захара, Шаљо и близнаците Вивијан и Нокс.

фото: профимедиа/ рас србија

После неколку месеци сведочења на експерти за услуги за деца кои разговарале со нивните деца, судијата Џон Одеркрик јасно го изнел своето мислење за пресудата.

„Се случи значајна промена во договорите за старателството на основа донесена од одлуката на судијата“, тврди изворот.

фото: Принтскрин/рас србија

„Ова судење траеше неколку месеци, имаше сведоци, експерти и други лица кои биле со децата и околу нив“, тврди изворот.

Како што се наведува Анџелина побеснела и  истакнала дека ќе ја продолжи својата борба и дека пресудата на судијата е само “пробна одлука“.

Останати вести од Радио Милева