Радио Милева
апстиненција

Бред Пит го промени животот од корен: Актерот со драстични одлуки по разводот со Анџелина Џоли (фото)

Бред Пит го промени животот од корен: Актерот со драстични одлуки по разводот со Анџелина Џоли (фото)

Холивудската ѕвезда и еден од најголемите заводници, актерот Бред Пит, реши да живее во апстиненција по разводот со актерката Анџелина Џоли.

Бред Пит реши радикално да го промени својот живот откако во 2016 година се разведе од поранешната сопруга Анџелина Џоли, а потоа следеше жестока војна на поранешните сопружници.

Бред го прифатил животот во апстиненција и истакнал дека секој во одреден момент од животот чувствува емоционална болка и дека тагата е неизбежен дел од растењето и созревањето.

“Мислам дека сите наши срца се скршени. Се чувствував осамено во животот кога растев, но и подоцна. Дури неодамна ја почувствував прегратката на моето семејство и пријателите”, изјави Бред Пит за странските медиуми, додавајќи дека го изгубил тоа чувство за осаменост кога во 2016 година одлучи да се откаже од алкохолот.

Цели 18 месеци, тој редовно присуствуваше на собирите на анонимните алкохоличари, каде што чувствуваше припадност и блискост со другите луѓе. Долгогодишниот пушач, Пит тогаш решил да се откаже од цигарите, кои ги заменил со никотинска гума за џвакање.

„Јас ја немам таа способност да запалам едно или две, се губам во поим,  целосно се предавам“, објасни тој.

Поради осаменост и несигурност, актерот признал дека пушел марихуана додека бил во брак со актерката Џенифер Анистон.

„Поголемиот дел од 1990-тите се криев и пушев трева. Ми беше премногу непријатно поради големото внимание на јавноста што го имав“, објасни тој.

Бред Пит беше во брак со Џенифер Анистон од 2000 до 2005 година, кога враните меѓу него и Анџелина Џоли блеснаа за време на снимањето на филмот „Господин и г-ѓа Смит“.

Бред и Анџелина се венчаа во 2014 година на нивниот имот во Франција, околу кој изби скандал. Првата ќерка Шајло, за која велат дека е истата мајка, ја добија во 2006 година, а потоа и близнаци. Двајцата посвоија и уште три деца, а по пет години судски спор добија заедничко старателство.

По разводот дојде до жестока војна меѓу сопружниците, а Бред се најде во центарот на скандалот поради наводна кавга во пијана состојба со синот Медокс во приватниот авион. Судот го ослободи од обвинението.

Фото:Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева