Радио Милева
шарм, внимание и скапи подароци...

Братучедот на Цеца е вистинско „швалериште“: Милан ја завел половина естрада, познати пејачки, манекенки, старлети… биле со него (ФОТО)

Братучедот на Цеца е вистинско „швалериште“: Милан ја завел половина естрада, познати пејачки, манекенки, старлети… биле со него (ФОТО)

Милан Маринковиќ, братучедот на Цеца Ражнатовиќ од вујко, е познат како вистински  естраден заводник, а многу славни и познати дами уживале во неговите прегратки.

Во последно време, тој ретко се појавува во јавноста, но пред неколку години, додека Вељко не се ожени, братучедот на Цеца ги полнеше страниците со неговиот бурен живот и врски со познатите пејачки и останатите естрадни ѕвезди.

Тој беше во врска со манекенката Сара Трајановиќ. Маринковиќ и Трајановиќ се запознаа на една забава што беше организирана за учесниците на Фарма 5, по завршувањето на реалното шоу, и тие брзо се зближија. Тој падна толку многу на шармот на прекрасната манекенка што ја остави својата долгогодишна девојка поради неа.
Милан, кој очигледно знае како да им угоди на жените, па ја заведе Бугарката Габриела Пејчев пред пет години.

„Вистина е, јас сум во врска со Милан. Заљубена сум и убаво ми е, но повеќе не сакам да го коментирам приватниот живот“, изјави Габриела, која го запозна Милан на вечера со заеднички пријатели. Габи првично беше резервирана, но Милан успеа да ја освои, бидејќи се смета за вистински џентлмен. Како што рече тогаш изворот, Милан не и купил скапи подароци, туку и обрнал големо внимание, што било доволно за Габи да падне на шармот на братучедот на Цеца.

Се зборуваше дека е и со пејачката Маја Николиќ, во истовреме додека бил со моделот Трајановиќ. Тогаш изби скандал кога Маја, на прославата на роденденот на познатиот белградски бизнисмен, прво истури шампањ врз манекенката, а потоа фрли чаша кон неа! Причина за расправијата бил токму Милан, кој наводно бил во врска и со двете. Откако испила неколку чаши и се опуштила, Маја го зела микрофонот и се приближила до масата на која седеле Милан и Сара и почнала да му пее. Трајановиќ била изнервирана од тоа, па и рекла: „Ајде, бегај одовде!“ по што се случил скандалот.

Набргу на ред дојде и пејачката Александра Стојковиќ Џиџа, со која беше во врска четири месеци. Двојката имаше само навидум идилична љубов, но честопати имаше расправии во нивната врска, дури и раскинаа неколку пати, а сега дефинитивно одлучија да стават крај на нивната љубов. Најголемиот проблем беше  работата, како и љубомората, бидејќи Милан важи за голем заводник.

Се зборуваше и пишуваше дека тој пота е близок и со старлетата Наташа Шавија.

„Милан е одлично момче и навистина ми се допаѓа да бидам во негово друштво“, рече тогаш Шавија, која доби не само внимание, туку и скапи подароци од братучедот на Цеца.

Медиумите подолго време не го уловиле со нова девојка од јавната сцена, бидејќи се чини дека му здосадиле.

Фото: АТА имиџис, Дамир Дервишагиќ, Немања Николиќ

Останати вести од Радио Милева