Радио Милева
Семејна поддршка

Братот на Лепа Брена открива: „Останав во сенката на мојата сестра“

Братот на Лепа Брена открива: „Останав во сенката на мојата сестра“
фото:принтскрин/прва / рас србија

Фарук Јахиќ, постариот брат на фолк дивата Лепа Брена (60), се појави во емисијата „Никогаш не е доцна“ како гостин, а неговото доаѓање не помина незабележано.

Јахиќ зборуваше за неговата врска со Брена и истакна дека не му пречи што не ја доживеал славата како што имаше таа пред неколку децении.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

– Отсекогаш сум бил голема поддршка за неа, како постар брат. Нема ништо лошо во тоа што останувам во сенката на сестра ми – рече тој во горенаведената емисија.

– Свирам хармоника, пеам … Во моментов работам одговорна работа што е тесно поврзана со музиката, се занимавам со производство – додаде Фарук.

Останати вести од Радио Милева