Промотер

„Brass Brothers“ ја снимија првата авторска песна во вистинско… „Време – невреме“ (ВИДЕО)

„Brass Brothers“ ја снимија првата авторска песна во вистинско… „Време – невреме“ (ВИДЕО)

Еден од најпопуларните бендови во нашата земја, атракцијата од Битола, „Brass Brothers“ конечно ја израдуваа многубројната публика со своја авторска песна.

Песната носи наслов „Време – невреме“ и верувајте, ова е песна која сме сигурни дека ќе ја ставите веднаш на вашата плеј-листа.

„Време – невреме“ е песна на која како автори на текстот се потпишуваат Елена Тодосиоска и Дејан Марковски, музиката е на Горан Мицевски – Кус, а аранжманот е на познатиот пејач Димитар Андоновски. Видеото пак го изработија „Concept Production“ од Битола.

„На ваше барање, а на наше огромно задоволство ви ја преставуваме нашата прва авторска песна. Последиците од невремето кое го живееме и револтот кој го изразуваме во „Време – невреме“ ,не сакаме да бидат искористени од страна на актуелните политички опции и се оградуваме од истите.Главната порака е : „СО ЉУБОВ ДА ПОБЕДИМЕ” – велат момците од „Brass Brothers“.

Тие нема да застанат само на оваа песна. Веќе се подготвува и втората, а дотогаш нив може да ги видите и слушнете буквално во секој град од нашата земја, бидејќи овие момци важат за најдобрите „мајстори“ за забава!

Погледнете го спотот и преслушајте ја „Време – невреме“:

Останати вести од Промотер